روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش مصرف برق

روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش

مقدمه:

با دستگاه کاهش مصرف برق می توانید میزان مصرفی برق خود را در حد قابل توجهی کاهش دهید. شما می توانید با روش های ساده، ای از میزان برق مصرفی محل کار خود کاسته و هزینه برق مصرفی خود را به مسافرت های رویایی اختصاص دهید.

روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش مصرف برق
روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش مصرف برق

روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش

ساده ترین روش های صرفه جویی در مصرف برق و دستگاه کاهش مصرف برق

۱. خاموش کردن کامپیوتر در زمان عدم فعالیت و دستگاه کاهش مصرف برق

رایانه ها از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در ساختمانهای اداری هستند. شب مانیتور خود را خاموش کرده و محافظ صفحه را خنثی کنید. رایانه های امروزی می توانند بیش از ۴۰۰۰۰ بار روشن و خاموش شوند. انتخاب خاموش کردن استفاده از محافظ صفحه نمایش تاثیری بر طول عمر رایانه شما ندارد.

۲. انتخاب و خریداری لامپ های کم مصرف و دستگاه کاهش مصرف برق

لامپ های LED کارآمدترین گزینه روشنایی هستند. لامپهای LED نسبت به لامپهای رشته ای ۷۵ درصد برق کمتری مصرف می کنند. همچنین جیوه ندارند و حدود ۲۵ برابر بیشتر از لامپ های رشته ای سنتی (DoE) دوام می آورند.

با دستگاه کاهش مصرف برق می توانید میزان برق مصرفی محل کار خود را کنترل کنید

۳. عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف و دستگاه کاهش مصرف برق

دستگاه هایی مانند تلویزیون ، مایکروویو ، اسکنرها و چاپگرها حتی در حالت خاموش نیز از حالت آماده به کار استفاده می کنند. برخی از شارژرها حتی در هنگام اتصال به برق نیز مقدار کمی انرژی برق را مصرف می کنند.

۴- استفاده از سیم سیار و دستگاه کاهش مصرف برق

روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش مصرف برق
روش های کاهش مصرف برق با دستگاه کاهش مصرف برق

برای جلوگیری از پرداخت اضافی برق بهتر است که از سیم های سیار استفاده کنید  تا همه دستگاه ها را یک باره خاموش کنید. روشن کردن دستگاه برقی از سیم سیار شما همان اثری را دارد که از پریز برق استفاده می کنید و شما با این کار ساده گام مهمی را در کاهش میزان برق مصرفی محل خود بر می دارید.

۵. خاموشی کل چراغ ها در زمان عدم استفاده از آن ها در هر زمانی و دستگاه کاهش مصرف برق

تفاوتی نمی کند که در منزل حضور داشته باشید، زمانی که در اتاق یا سالنی حضور ندارید لازم نیست که چراغ محل روش باشد. شما می توانید با خاموش کردن کلیه چراغ های بلا استفاده در جهت کاهش مصرف برق محل کار و منزل خود گام مهمی بردارید.

۶. استفاده از نور طبیعی و دستگاه کاهش مصرف برق

یک پنجره رو به جنوب می تواند ۲۰ تا ۱۰۰ برابر مساحت محل کار یا منزل شما را روشن کند. خاموش کردن یک لامپ ۶۰ واتی به مدت چهار ساعت صرفه جویی در طول یک سال را برای شما به ارمغان بیاورد.

۷. استفاده از چراغ مطالعه و دستگاه کاهش مصرف برق

چراغ های سقفی را خاموش کنید و از لامپ های میز ، و چراغ های زیر پیشخوان در محل کار و سرگرمی و همچنین در آشپزخانه استفاده کنید.

۸. دوش کوتاه و دستگاه کاهش مصرف برق

آب گرم گران است. اگر دو نفر در خانه شما هر بار یک بار وقت دوش خود را کاهش دهند ، می توانید در طی یک سال به مقدار زیادی در مصرف برق منزل خود صرفه جویی کنید.

نتیجه گیری

شما با روش هایی ساده می توانید در میزان برق مصرفی منزل و محل کار خود صرفه جویی کنید. حتی می توانید با خرید دستگاه کاهش مصرف برق KMB از وب سایت kahandebargh.ir گام مهم دیگری برای کاهش هزینه های خود بردارید، این دستگاه در کاهش مصرف برق ماینر نقش به سزایی دارد و همانطوری که می دانید میزان مصرف ماینر ارزهای دیجیتال هم بالا است و اگر در این حرفه کار می کنید لازم است که نسبت به میزان برق مصرفی این دستگاه ها هم اقدامات موثری انجام دهید.

برای داشتن محصولی بسیار کاربردی کلیک کنید

ارسال نظر

مشاوره واتساب