علت سوختن برد کولر گازی

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم
چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

مقدمه

دستگاه کاهش مصرف برق در کاهش مصرف برق خانگی و تجاری نقش بسزایی دارد. شما می توانید با روش هایی میزان برق مصرفی برق کولر گازی را در حد قابل توجهی کاهش دهید.

دستگاه کاهش مصرف برق در کاهش مصرف برق خانگی و تجاری نقش بسزایی دارد

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم
چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

روش های کاهش میزان مصرف برق کولر گازی

  • کنترل برچسب انرژی و دستگاه کاهش مصرف برق

در ابتدا لازم است که برچسب انرژی روی کولر گازی را به دقت کنترل و بررسی کنید و بهتر است که کولر گازی با برچسب A یا B خریداری کنید. کولر گازی اینورتر، نسبت به سایرین، برق کمتری را مصرف می کنند. دستگاه کولر گازی خریداری کنید که راندمان بالایی داشته باشد و محیط شما را در مدت زمان کمی خنک کند.

انتخاب کولر گازی با ظرفیت مناسب و دستگاه کاهش مصرف برق

اگر متوجه شده باشید، طبقات بالای ساختمان هدررفت بیش تر انرژی را تجربه می کنند و در این صورت لازم است که برای واحدهای مسکونی ۷۰۰ تا ۸۰۰ و برای تجاری ۷۰۰ تا ۹۰۰ ظرفیت سرمایش مدنظر قرار دهید و در صورتی که در طبقات وسط ساختمان هستید لازم است که ۴۰۰ – ۵۰۰ را برای مسکونی و ۷۰۰ – ۱۰۰۰ را برای واحدهای تجاری مدنظر قرار دهید.

تنظیم کولر گازی در دمای مناسب و دستگاه کاهش مصرف برق

در صورتی که کولر گازی شما در دمای مناسبی تنظیم نشده باشد در این صورت احساس گرما خواهید کرد و اگر دمای کولر بیش از حد سرد باشد در این صورت بیش تر احساس سرما خواهید کرد و بهترین دما برای تنظیم کولر ۲۴ – ۲۶ درجه سانتیگراد است و بعد از این که به این دما رسید، ترموستات کولر متوقف شده و برق کمتری را مصرف خواهید کرد.

سرویس دوره ای کولر گازی و دستگاه کاهش مصرف برق

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم
چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

کثیفی فیلترها موجب خواهد شد تا مصرف برق کولر گازی شما افزایش یابد. کثیفی فیلترهای کولر گازی باعث خواهد شد تا کمپرسور کولر فشار بیش تری را تحمل کند. سرویس دوره ای کولر گازی باعث خواهد شد تا میزان مصرف برق کولر گازی کاهش یابد.

با دستگاه کاهش مصرف برق می توانید میزان برق مصرفی کولر گازی را در حد قابل توجهی کم کنید

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم؟

خرید ترموستات هوشمند و دستگاه کاهش مصرف برق

ترموستات هوشمند به شما کمک می کند تا در زمانی که در منزل یا محل کار نیستید، کولر گازی با شدت زیاد کار نکند یا کارکرد دستگاه ضعیف باشد در این صورت برق کمتری را مصرف خواهید کرد. اگر کولر گازی خود را به ترموستات هوشمند مجهز کنید در این صورت متناسب با تعداد افراد محل، خنک خواهد شد.

نصب کولر گازی در محل مناسب و دستگاه کاهش مصرف برق

 نصب کولر گازی در محل مناسب باعث خواهد شد تا میزان برق کمتری را مصرف کنید. توجه داشته باشید که مسافت مفید پرتاب هوای سرد ۵ تا ۱۰ کیلومتر است، پنل کولر گازی را پایین تر از سقف و طوری تنظیم کنید که هوا سرد را به راحتی دریافت کنید.

استفاده از لامپ های کم مصرف و دستگاه کاهش مصرف برق

امروزه اکثر فروشگاه ها و مغازه های لامپ فروشی، لامپ های کم مصرف را به فروش می رسانند. براساس تحقیقات کارشناسان، لامپ های رشته ای بیش ترین گرما را تولید می کنند و شما زمانی که از لامپ های کم مصرف استفاده می کنید، در این صورت به تدریج از میزان برق مصرفی شما هم کاسته خواهد شد.

نتیجه گیری شما با روش هایی می توانید در میزان برق مصرفی کولر گازی خود صرفه جویی کنید. شما می توانید برای این کار، دستگاه کاهش مصرف برق Green Energy را از وب سایت ” کاهنده برق ” خریداری کنید. برای کاهش مصرف برق ماینر می توانید از این دستگاه هم استفاده کنید. ماینرها، برق زیادی را مصرف می کنند.

جهت خرید دستگاه کاهش مصرف برق کولر گازی کلیک کنید

چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم
چگونه مصرف برق کولر گازی را کم کنیم

ارسال نظر

مشاوره واتساب