از کار انداختن کنتور برق دیجیتال آهنربا

دستکاری کنتور برق با آهنربا

دستکاری کنتور برق با آهنربا

دیگر نیازی به از کار انداختن کنتور نیست !!!

کافیست دستگاه کاهنده مصرف برق را نصب کنید تا ۳۵ درصد قبض برق خود را کاهش دهید

برای خرید دستگاه کاهنده برق کلیک کنید

دستکاری کنتور برق با آهنربا
دستکاری کنتور برق با آهنربا

دستکاری کنتور برق با آهنربا
دستکاری کنتور برق با آهنربا

دستکاری کنتور برق با آهنربا

ترفندهایی برای از کار انداختن کنتور برق

در این مقاله سعی میکنیم به وضعیت از کار انداختن کنتور با استفاده از آهنربا بپردازیم

اول با هم ببینیم کنتور برق قدیمی چگونه کار میکند

کنتور های بر اساس نیروی الکترومغناطیسی عمل می کنند. می دانیم که اگر از یک سیم پیچی جریان برق بگذرد در اطراف آن یک میدان مغناطیس ایجاد می گردد که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی دارد. در کنتور های تکفاز دو تا سیم پیچ وجود دارد که یکی از آنها دارای تعداد دور کم و قطر بیشتری نسبت به سیم دیگری میباشد. سیم پیچ ضخیمتر با دور کمتر را سیم پیچ جریان و دیگری را سیم پیچ ولتاژ گویند.

تلفن مشاوره : ۰۹۹۱۴۸۵۱۲۲

با توجه به نکات زیر بهتر میباشد

به هیچ عنوان به کنتور برق و سیمکشی قبل از کنتور دست نزنید , چون جریمه سنگینی از طرف اداره برق خواهید شد

با توجه به غیر قانونی بودن دستکاری کنتور برق به کنتور ما برای شما پیشنهاد بهتری داریم

شما میتوانید با نصب دستگاه کاهش مصرف برق که با استفاده از هوش مصنوعی کار میکند مصرف برق خود را ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش دهید!!!

برای خرید دستگاه کاهنده برق کلیک کنید

مزایای استفاده از دستگاه کاهنده برق

دستگاه به صورت اتوماتیک مصرف برق را کم میکند

همزمان عمر وسایل برقی را تا دو برابر افزایش میدهد

دستکاری کنتور برق با آهنربا
دستکاری کنتور برق با آهنربا

برای خرید دستگاه کاهنده برق کلیک کنید

.

.

.

اساس کار کنتور چیست ؟

کنتور ها مبتنی بر نیروی الکترومغناطیس کار می کنند . میدانیم که در‌صورتی‌که از یک سیم پیچ جریان برق بگذرد در نزدیکی آن یک میدان مغناطیسس ساخت می‌شود که شدت و جهت این میدان به جریان عبوری از سیم پیچ بستگی داراست . در کنتور های تکفاز دو مجموعه سیم پیچ وجود داراست که یکی از آن‌ها دارنده تعداد کم و قطر بیشتر نسبت به دیگری میباشد . سیم پیچ ضخیمتر با به دور کمتر را سیم پیچ جریان و دیگری را سیم پیچ ولتاژ می نامند .

نحوه نصب کنتور تکفاز در مدار چگونه است ؟

سیم فاز را به رمز سیم پیچ جریان وصل نموده و از راز دیگر آن فاز را می‌گیرند . و دو رمز سیم پیچ ولتاژ را به فاز و نول وصل می کنند . هنگامی که مصرف کننده ای به کنتور وصل می‌شود جریان از سیم فاز و نول می گذرد . بعبارت دیگر جریان مصرف کننده از سیم پیچ جریان می گذرد و در آن یک میدان مغناطیسی ساخت و ساز می کند . سیم پیچ ولتاژ که مدام به برق وصل میباشد و دارنده یک میدان مغناطیسی اثبات میباشد که مقدار آن هیچ ارتباطی به مصرف کننده متصل گردیده به کنتور ندارد .

این دو میدان مغناطیسی بر هم اثر کرده و منجر ساخت‌و‌ساز نیروی حرکتی در برگه آلومینیومی باطن کنتور میگردد . سرعت حرکت این ورقه با جریان مصرف کننده ارتباط بدون واسطه داراست . این حرکت بوسیله یک محور و چرخ دنده به یک شماره انداز یا این که نمراتور رابطه دارااست و بر پایه ی گردش آن شماره ها زیاد می‌شود . این شماره ها بجز رقم اولیه ترازو کارکرد کنتور یا این که به عبارتی مصرف انرژی الکتریکی را بر حسب کیلو وات ساعت نماد می‌دهند .ولی باطن کنتور قطعات دیگری هم نظیر : آهنربای سرعت گیر و پیچهای تهیه و تنظیم و … وجود دارا‌هستند که ما از توضیح آن‌ها صرف حیث کرده ایم .

کنتور های پیشرفته چگونه کار می کنند ؟

در کشورهای برخوردار از تکنولوژی دیگر کنتور نویسی به معنا رایج آن در کشور‌ایران منسوخ شد‌ه‌است . دراین کشورها که پول الکترونیکی بسیار رایج میباشد از کنتورهای هوشمند که در بازه زمانی های وقتی خاص واحد سنجش مصرف را معلوم کرده و به اداره ها برق گزارش میدهند به کار گیری میگردد .

این کنتورها معیار مصرف را از روش به عبارتی خطوط برقی که آنرا می‌رسانند به توزیع کننده اگاهی میدهند و شرکتهای فروشنده برق نیز بطور خودکار از اکانت مصرف کننده برداشت می کنند . در شکل جان دار نبودن اکانت و بعداز اخطارهای کتبی از روش امر از منش خطوط برق بصورت خودکار کنتور برق مشترک را انقطاع می کند و مشترک بعداز پرداخت هزینه میتواند از سرویس ها شرکت فروشنده به کار گیری کند .

ارسال نظر

تلفن تماس 0910.179.0270