كارايي و عملكرد دستگاه کاهش مصرف برق اين دستگاه علی رغم اين كه به برق متصل است ولي می تواند در كاهش ميزان برق مصرفی منزل شما نقش مهمی داشته باشد. اين دستگاه از توليد و ايجاد بارهای الكتريكی مزاحم منزل شما می كاهد و در نتيجه ميزان برقی كه وارد كنتور برق شما شده هم كاهش پيدا خواهد كرد، حتي به عنوان استابلايزر برق هم كار می كند و اين كار نيز به كاهش ميزان برق مصرفي برق منزل شما كمك خواهد كرد. شما با دستگاه کاهش مصرف برق ديگر نيازی به اتصال دستگاه های قديمی محافظ دستگاه های برقی مانند تلويزيون، كامپيوتر، انواع لوازم خانگی آشپزخانه نخواهيد داشت. دستگاه کاهش مصرف برق می تواند میزان برق مصرفی منزل شما را به میزان 40 تا 80 درصد بکاهد و در ضمن دیگری نیازی به خرید دستگاه اضافی استابلایزر بی نیاز خواهید بود. در واقع شما با این دستگاه، به 3 هدف بسیار مهم دست پیدا می کنید. دستگاه کاهش مصرف برق می تواند میزان برق مصرفی منزل شما را به میزان 40 تا 80 درصد بکاهد کاهش مصرف برق ماینر با دستگاه کاهش مصرف برق شما با دستگاه کاهنده مصرف برق خانگی می توانید، میزان برق مصرفی دستگاه های ماینر را در حد قابل توجهی کاهش دهید و ماینرها که برای ماین کردن ارزهای دیجیتال استفاده می شوند، برق بسیار زیادی را مصرف می کنند و این قضیه برای کاربران خانگی می تواند گاهی اوقات منجر به پرداخت هزینه اضافی برق می شوند. عدم نگرانی نسبت كاركرد دستگاه های كولر گازی با دستگاه کاهش مصرف برق شما زمانی كه از اين دستگاه استفاده می كنيد ديگر بابت پرداخت هزينه های برق مصرفی خود ديگر نگرانی نداريد و می توانيد راحت تر اين هزينه را حتی راحت تر نسبت به قبل پرداخت كنيد. سبك دستگاه سبك و راحتی است و شما می توانيد آن را به هر محلی كه دوست داريد حمل كرده و از آن استفاده كنيد. تعداد دستگاه های برقی موجود در خانه بر كارايی و عملكرد دستگاه تاثيری ندارند و حتي اگر تعداد آن ها بيش تر هم باشد بازهم می توانيد از اين دستگاه استفاده كنيد. دستگاه کاهش مصرف برق مناسب كاربران تجاری و اداری کاربران مجتمع های تجاری و اداری می توانند از این دستگاه در فروشگاه ها ، مراکز تجاری بزرگ و کوچک استفاده کنند. کاربرانی که از انواع و اقسام یخچال های صنعتی و بستنی سازهای کوچک و بزرگ استفاده می کنند به طور یقین، مبالغ بسیار زیادی را برای برق مصرفی خود پرداخت می کنند و این کاربران می توانند با این دستگاه در این هزینه خود صرفه جویی کرده و این هزینه را برای پیشرفت حرفه ای خود مدنظر قرار بدهند. نتیجه گیری دستگاه کاهش مصرف برق، می تواند به کاهش هزینه های برق مصرفی منزل و محل کار شما بسیار کمک کند و همه کاربران خانگی و تجاری می توانند از این دستگاه مطابق اهداف خود استفاده کنند. شما می توانید این دستگاه را از وب سایت Kahandeh.bargh.ir با قیمت مناسبی خریداری کنید.

کلیک کنید => فروش رگولاتور بانک خازنی

فروش رگولاتور بانک خازنی
فروش رگولاتور بانک خازنی

فروش رگولاتور بانک خازنی

دستگاه کامل رگولاتور بانک خازنی

توان راکتیو

توان راکتیو توانی است که در بارهای القایی، شار مغناطیسی مورد نیاز را تولید می کند. واحد اندازه گیری و توان غیر موثر (Q) وار (WAR) می باشد.
گرچه توان راکتیو به کار مفید تبدیل نمی شود اما محیط تبدیل انرژی به کار را فراهم می آورد. برخی تجهیزات برای راه اندازی به توان راکتیو (غیر موثر) نیاز دارند. تامین توان راکتیو از طرف شبکه برق میسر می باشد.

چنانچه مصرف این توان بیش از مقدار متداول از سوی شبکه برق باشد، هزینه آن به صورت ماهانه به همراه ضرایبی تحت عنوان ضریب بدی مصرف (جریمه) در قبوض برق آورده می شود. اما چنانچه این مصرف توسط خازن تامین شود، با سرمایه گذاری مناسبی می توان هزینه مربوط به توان راکتیو را از قبوض برق حذف کرد.

و به این ترتیب به دلیل عدم پرداخت هزینه بابت خرید توان راکتیو از شبکه, خازن موجب سود آوری و کاهش هزینه های مصرف کننده خواهد شد. بنابراین خازن به عنوان یک تجهیز تامین کننده توان راکتیو، اهمیت به سزایی برای مصرف کنندگان برق دارد. شکل زیر یک نمونه قبض برق مربوط به یک کارگاه صنعتی دارای ضریب زیان بدی مصرف است.

کلیک کنید => فروش رگولاتور بانک خازنی

فروش رگولاتور بانک خازنی
فروش رگولاتور بانک خازنی

کلیک کنید => فروش رگولاتور بانک خازنی

خازن

خازن ها با ذخیره کردن انرژی الکتریکی و شارژ و دشارژ مداوم در جریان متناوب قابلیت تولید توان راکتیو دارند. جدول زیر انواع  خازن برای تامین توان راکتیو به همراه ویژگی های آن در بانک خازنی را معرفی می کند.

جدید ترین تکنولوژی ساخت خازن , خازن های خشک تمام فیلم معدنی می باشند که حتی در صورت بروز هر گونه صدمه و ترکیدگی بدنه خازن , هیچ ماده شیمیایی مضر یا صدمه زننده به انسان و محیط در آن وجود ندارد و به صورت استوانه ساخته می شوند. در شکل روبرو یک نمونه از این خازن ها نشان داده می شود. خازنی که در شکل نشان داده شده است واحد (یونیت) خازن نامیده می شود و ظرفیت این خازن برای توان های بالای غیر موثر , محدود است.

فروش رگولاتور بانک خازنی
فروش رگولاتور بانک خازنی

کلیک کنید => فروش رگولاتور بانک خازنی

بانک خازنی

بانک خازنی، شامل تعدادی تجهیزات قطع و وصل و تجهیزات حفاظتی است. مجموعه داخل یک تابلو نصب می شود. برخی موارد به دلیل کم و زیاد شدن تعداد وسایل الکتریکی که منجر به تغییرات مقدار توان راکتیو می شود, قطع و وصل شدن خازن متناسب با نیاز مصرف کننده ضروری می باشد. حتی برای مصرف کنندگان بزرگ نیاز به خازن های زیاد برای تامین توان راکتیو می باشد. برای رسیدن به آن ظرفیت های زیاد، از چند خازن به صورت موازی، استفاده می شود

رگولاتور

برای تنظیم ظرفیت خازن ها به منظور تامین توان راکتیو از رگولاتور اصلاح ظریب قدرت(رگولاتور بانک خازنی) استفاده می شود. 
به عبارت دیگر اگر نیاز باشد خازن ها متناسب با کم و زیاد شدن توان راکتیو مصرف کننده وارد مدار شوند نیاز به قطعه الکتریکی دیگری می باشد که با اندازه گیری توان راکتیو مصرف کننده , دستور قطع و وصل کنتاکتورها را صادر نماید. این کار باعث تامین توان راکتیو به مقدار نیاز توسط خازن می شود. رگولاتور (تنظیم کننده) در تابلو خازنی نصب می شود.

  1. خازن
  2. اگر نمای داخلی یک خازن خشک استوانه ای را در نظر بگیرید، به این صورت است که سه عدد خازن به صورت اتصال مثلث در درون یک استوانه فلزی قرار گرفته و از سه راس مثلث سه اتصال برای وصل شدن به ولتاژ سه فاز بر روی خازن تعبیه شده است.

  3. انتخاب خازن بر اساس ظرفیت پله مورد نیاز در سطح ولتاژ شبکه انجام می شود. به عنوان نمونه چنانچه یک بانک خازنی ۱۰۰ کیلوواری از ترکیب ۴ پله ۲۵ کیلو واری درسطح ولتاژ ۴۰۰ ولت مورد نیاز باشد، یک خازن ۲۵ کیلو واری در سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت و یا دو عدد خازن ۵/۱۲ کیلو واری ۴۰۰ ولتی می تواند برای هر پله استفاده شود.
  4. اگر از دو خازن ۵/۱۲ کیلو واری برای یک پله استفاده شود هنگام صدمه احتمالی یک خازن, نصف ظرفیت آن پله از دست خواهد رفت. در حالی که برای پله ۲۵ کیلو واری تمام ظرفیت پله از دست خواهد رفت. به علاوه به دلیل مساحت جانبی بیشتر دو خازن ۵/۱۲ کیلو واری به یک خازن ۲۵ کیلو واری, تبادل حرارتی با محیط بیشتر خواهد بود که به افزایش طول عمر خازن و کاهش خطر صدمه دیدن خازن کمک زیادی خواهد کرد.
  1. کنتاکتور خازنی
  2. کنتاکتور هایی که برای قطع و وصل خازن، درون بانک خازنی استفاده می شود،کنتاکتور خازنی نامیده می شود. ظاهر این نوع کنتاکتور ها نیز متفاوت با کنتاکتور های دیگر است.

کنتاکتورهای خازنی نشان داده شده در شکل زیر دارای تعدادی سیم به صورت پیچیده شده در قسمت بالا و پایین هستند. این سیم ها در واقع مقاومت اهمی هستند. با بررسی دقیق شمای داخلی کنتاکتور خازنی می توان دید که قبل از بسته شدن کنتاکت اصلی کنتاکتور، کنتاکت های کمکی بسته شده و خازن همراه با مقاومت های محدود کننده جریان در قسمت های بالایی و پایینی کنتاکتور وارد مدار شده و برق دار می شود و اندکی پس از آن، کنتاکت های کمکی از محل خود حرکت کرده و باز شده و کنتاکت اصلی بسته می شود و خازن به طور کامل وارد مدار می شود. شکل زیر اتصالات داخلی یک کنتاکتور خازنی است.

انتخاب کنتاکتور خازنی برای خازن ها بر اساس ظرفیت خازنی است که باید از طریق آن کنتاکتور قطع و وصل شود. به عنوان مثال برای یک خازن ۲۵ کیلو واری در سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت باید از یک کنتاکتور ۲۵ کیلو واری با سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت استفاده شود. البته سازندگان معتبر کنتاکتور، استفاده از کنتاکتور با یک شماره استاندارد بالاتر را توصیه می کنند. در واقع کنتاکتور ۳۰ کیلوواری با سطح ولتاژ ۴۰۰ ولت از نظر سازندگان کنتاکتور گزینه مناسب تری می باشد.

  1. تجهیزات حفاظتی
  2. برای حفاظت از هر پله بانک خازنی باید کلید فیوز مناسب آن پله بین کنتاکتور و شبکه اصلی برق قرار بگیرد. کلید فیوز هایی که برای بانک خازنی استفاده می شود باید از نوع تندکار باشد. بسیاری از فیوز مینیاتوری های تندکار برندهای مختلف داخلی و خارجی مناسب استفاده در بانک خازنی هستند.
  3. چنانچه در محل نصب بانک خازنی شبکه برق دارای ماکزیمم و مینیمم (پیک های) مختلفی باشد، استفاده از فیوز کندکار می تواند گزینه و جایگزین مناسبی باشد. نکته دیگر در انتخاب کلید فیوز, مقدار جریان آن است. طبق استاندارد ۶۰۸۳۱ IEC خازن توانایی تحمل اضافه جریان دائمی تا۳۵ درصد را دارا می باشد.
  4. البته مقدار اضافه ولتاژ مجاز برای شبکه نیز ده درصد می باشد که این اضافه ولتاژ می تواند منجر به اضافه جریان شود. بنابراین با احتساب دو ظریب گفته شده (۴۸۵/۱=۳۵/۱ ×۱/۱) مقدار جریان فیوز حدودا ۵/۱ برابر جریان خازن همان پله خواهد بود. البته برخی مقدار تلرانس ظرفیت خازن که طبق استاندارد IEC تا ۱۰ درصد می باشد را نیز در نظر گرفته و ظریب ۶۵/۱ را برای جریان فیوز در نظر می گیرند.

رگولاتور

رگولاتور اصلاح ضریب توان یکی از تجهیزات جدا ناپذیر بانک خازنی می باشد که با اندازه گیری مقدار مصرف توان راکتیو مصرف کننده, دستور قطع و وصل کنتاکتورها را صادر نماید. رگولاتورهای مختلفی از سوی شرکت های مختلف برای استفاده در بانک های خازنی ارائه می شوند. اما قبل از انتخاب رگولاتور مناسب باید بدانیم تجهیز مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید