کاهنده برق 63 آمپر سه فاز KMB

کاهش مصرف برق با اینورتر

کاهش مصرف برق با اینورتر

کلیک کنید=> فروش دستگاه کاهش مصرف برق با اینورتر


کاهش مصرف برق با اینورتر

اینورتر به طور هوشمند میزان توان  وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با به عبارتی توان، به موتور جریان می دهد و این جریان در بسیاری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر میباشد.

کاهش مصرف برق با اینورتر
کاهش مصرف برق با اینورتر


در بسیاری از کاربردها به هنگام روش اندازی ،موتور جریان بسیار بالایی از شبکه می کشد و موجب کاهش ولتاژ شبکه و ایجاد صدماتی به تاسیسات برق رسانی و سایر دستگاهها می خواهد شد ، این جریان به ۶ برابر جریان نامی موتور می برسد که بسیار نامطلوب می باشد .

در‌صورتی‌که از اینورتر مصرف شود این اضافه جریان بسیار اندک شود( حداکثر ۰٫۲ برابر ) . کاهش جریان موتور به طور اتوماتیک در هنگامی که توان موتور کم می گردد . این قابلیت به غیر از کاهش هزینه برق مصرفی موجب افزایش ارتفاع عمر مفید موتور گردد .
امکان به کار گیری از برق تکفاز ۲۲۰ ولت به جای سه فاز ۳۸۰ ولت برای روش اندازی موتور سه فاز حداکثر با قدرت ۲٫۲KW به این مفهوم که می قدرت با برق خانگی یک موتور سه فاز را کاملا به طور عادی روش اندازی نمود.


در پمپ ها و حرفه ها میزان دبی با سرعت موتور متناسب میباشد، البته اقتدار مصرفی با مکعب سرعت تناسب دارااست. برای مثالً اگردور موتور به میزان ۵۰% کاهش یابد آن‌گاه اقتدار مصرفی موردنیاز ۱۲٫۵% خواهد بود و این به معنی ۸۷٫۵% صرفه جویی در انرژی میباشد.

اینورتر از لحاظ ظاهری همانند باکس‌ای میباشد که روی آن یک سوئیچ قراردارد. با این درحال حاضر در درون این باکس جهانی کوچک البته پویا قرار گرفته است . نکته حیرت‌انگیز درباره با کارایی این قطعه امکان کاهش انرژی به اندازه ۳۵ درصد میباشد!

کلیک کنید=> فروش دستگاه کاهش مصرف برق با اینورتر

این قطعه منحصربه‌فرد با کاهش الکتریسیته خروجی مانع از اسراف انرژی می شود. اینورتر با ذخیره انرژی در دستگاه در هنگام جدا جریان برق، الکتریسیته موردنیاز دستگاه‌ها و لامپ‌ها را تامین می‌نماید؛ یعنی یک تیر و دو نماد!

همانگونه که می دانید هر فرایندی با اندکی اتلاف انرژی هم پا میباشد. اینورتر هم از این قاعده مستثنی نبوده میباشد. بازدهی این قطعه نیز دو سوم گنجایش آن میباشد؛ این قطعه برای کار خویش نیز به کمی انرژی نیاز خواهد داشت. با این حالا این مسئله سبب نمی شود که نقش اینورتر در کاهش مصرف برق را نادیده بگیریم.

به دلیل آنکه معیار انرژی که به یاری این باکس ذخیره میگردد، در مقایسه با بازدهی و معیار مصرف آن قابل اندازه گیر‌ی وجود ندارد. در شکل نیاز به داده ها بیشتر به برگه فروش اینورتر مراجعه‌کنید.

از اینورتر برای کاهش مصرف برق چه جای ‌هایی به کار گیری می شود؟

کاهش مصرف برق با اینورتر
کاهش مصرف برق با اینورتر

هم اکنون که با کوشش این دستگاه آشنا شدیم، نوبت به ارزیابی کاربرد آن در جای ‌های گوناگون میرسد. اینورتر از منزل‌ها گرفته تا مکان‌های همگانی کاربرد داراست و بازدارنده از اتلاف انرژی می گردد. به عنوان مثال مکان‌هایی که به کار گیری از این قطعه در آنان رایج میباشد می‌قدرت به مورد ها پایین اشاره نمود:

مصارف خانگی
درمان‌گاه‌ها
مرکز ها نظامی
بوستان ها و لامپ‌های جاده‌ای
وسایل نقلیه تفریحی مانند قایق‌ها
همان طور که واضح میباشد این قطعه در هرجا زندگی ما نقش دارااست. نقش این باکس به خصوص در مراکزی مانند بیمار ستان‌ها به جهت امکان ذخیره انرژی اساسی می‌گردد.

اینورتر؛ دستگاهی با قابلیت و امکان های مختلف
همان طور که متوجه شدید نقش اینورتر در کاهش مصرف برق غیرقابل انکار میباشد. با قرارگیری این باکس در سیستم‌های تامین انرژی نه فقط به صورت چشمگیری در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد، بلکه از امکان ذخیره انرژی آن نیز سود‌مند خواهید شد.

این دستگاه با انجام محدودیت بر خروجی انرژی، برق مکان های مختلفی مانند اماکن همگانی، درمان‌گاه‌ها و حتی منزل‌ها را تامین می‌نماید. با گزینش اینورتری با کیفیت و ایمن در مصرف انرژی و هزینه‌های خویش صرفه‌جویی خواهید کرد.

برای خرید دستگاه کاهش مصرف برق با اینورتر کلیک کنید

کاهش مصرف برق با اینورتر
کاهش مصرف برق با اینورتر

کاهش مصرف برق با اینورتر

اینورترهای استاتیک قطعات متحرک ندارند و در مدل های وسیعی از کاربردها به کارگیری میگردند. از منابع تغذیه سوئیچینگ در کامپیوترها تا کاربردهای جریان بدون واسطه ولتاژ بالای تاسیسات الکتریکی برای جابجایی عمده اقتدار. اینورترهای الکتریکی، اسیلاتورهای الکتریکی قدرت بالا می‌باشند. اینورترها معمولا برای تغذیه اقتدار AC از منبع DC به کار گیری می‌شوند (مانند پنل های خورشیدی یا این که باتری ها).

یک ترانسفورمر منبع AC را به هر ولتاژ مناسب تبدیل می نماید، ولی در به عبارتی فرکانس؛ البته اینورترها، به علاوه یکسوسازهای DC، می‌توانند برای تبدیل از هر ولتاژ AC یا این که DC، به هر ولتاژ دیگر AC یا این که DC، در هر فرکانسی پباده سازی گردد. اقتدار خروجی هیچ گاه از اقتدار ورودی تجاوز نمی نماید، البته بازده قادر است زیاد باشد، با یک نسبت از قدرت اتلافی تحت عنوان گرمای تلف گردیده.

کاهش مصرف برق با اینورتر
کاهش مصرف برق با اینورتر

در یک مدار اینورتر معمولی، منبع DC از روش راز میانه سیم پیچ ورودی به یک ترانسفورمر متصل میشود. یک کلید تخت‌گاز در میان سیم پیچ های بالا و زیر، سوئیچ می گردد تا جریان منبع DC به طور متناوب از روش یک راز سیم پیچ اول و آنگاه از دیگری سرازیر خواهد شد. تناوب جریان در سیم پیچ اول ترانسفورمر در سیم پیچ ثانویه، جریان متناوب (AC) ساخت و ساز می نماید.

نوع الکترومکانیکی امکانات سوئیچینگ دربرگیرنده دو اتصال اثبات و یک اتصال متحرک با محافظ فنری میباشد. فنر، اتصال متحرک را بر خلاف جهت یک کدام از اتصالات اثبات نگه میدارد و یک آهنربای مغناطیسی اتصال متحرک را به سمت اتصال بدون حرکت مخالف می‌کشد. جریان آهنربای مغناطیسی با کار سوئیچ جدا میگردد. به گونه ای که کلید دائما و به‌سرعت میان سیم پیچ های بالا و زیر سوئیچ میگردد. این نوع کلید \” اینورتر الکترومغناطیسی \” و یا این که \” ویبراتور \” و یا این که \” بیزر \” نامیده می گردد (پیش از این در رادیوهای لامپی اتومبیل به کار گیری میشد).

مکانیزمی شبیه، در زنگ دربها، بیزرها و سرنگ خالکوبی استفاه شد‌ه‌است. وقتی که آنان در هم اکنون در دسترس بودن با قدرت نامی مطلوب بودند، ترانزیستورها و گونه های متعدد دیگر سوئیچ های نیمه هادی در پباده سازی مدارات اینورتر وارد شدند.

اینورترها در ظرفیتهای متعدد ساخته می گردند برای مثال برای یک موتور با قدرت ۲۰ اسب بخار می بایست از اینورتر ۲۰HP به کار گرفت. از دید ورودی اینورترها به دو تیم تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند. در واقع دستگاهی الکترونیکی میباشد که به وسیله آن می قدرت سرعت موتورهای سه فاز را تغییر‌و تحول بخشید.

برای اینورترهای با قدرت بالای ۳ اسب بخار تنها از ورودی سه فاز به کارگیری می‌شود (اما خروجی تمامی اینورترها سه فاز میباشد). اینورتر به طور هوشمند معیار بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با به عبارتی بار، به موتور جریان می‌دهد و این جریان در اکثری از مواقع از جریان نامی موتور کمتر میباشد. برخی از اینورتر های با قدرت ذیل دارنده هشداری مبتنی بر عدم به کارگیری از آن ها برای پر‌نور کردن چراغ های فلورسنت ساده می باشند. عامل این هشدار این میباشد که خازن اصلاح قدرت به طور موازی با چراغ وصل گردیده‌است. با برداشتن خازن اختلال ازبین خواهد رفت.

مشخصات و کاربردهای اینورتر مشخصات و کاربردهای اینورتر

کاهش مصرف برق با اینورتر
کاهش مصرف برق با اینورتر

کلیک کنید=> فروش دستگاه کاهش مصرف برق با اینورتر

 • انبار کردن انرژی تا ۵۰% در فیض کاهش مصرف انرژی (کاهش مصرف برق)
 • نبودن شوک فعال سازی در سود کاهش جریان فعال سازی (ارتقا ارتفاع قدمت موتور)
 • خریداری نمودن قابلیت تغییر و تحول سرعت موتور
 • ساخت سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور
 • طرح ریزی جنبش
 • قابلیت و امکان تغییر تحول جهات جنبش موتور
 • حفاظت داشتن در زمان اضافه بار
 • فعالیت کردن موتور حتی با وجود ولتاژ ورودی متغیر
 • قابلیت در اختیار گرفتن دور

دیگر کاربردها و مزایای آن می شود به مفاد تحت اشاره نمود :

 • تهیه و تنظیم کننده سرعت موتور (در اختیار گرفتن به دور)
 • تغیر دهنده جهت به دور به راحتی و فارغ از نیاز به کنتاکتور
 • پر‌نور و بی سروصدا نمودن موتور سوای نیاز به انقطاع و وصل برق مهم
 • کاهش ضربه های مکانیکی و در سود ارتقا ارتفاع قدمت موءثر نصیب مکانیکی (بیشتر شدن قدمت اثر گذار قطعات مکانیکی)
 • حفاظت موتور در مقابل ارتقا ولتاژ و خودداری از زخم دیدن موتور

از اینورترها در سه منطقه به کار گیری می گردد:

۱- کار های گشتاور اثبات مانند میکسرها، اکسترودرها، نوارهای نقاله و غیره
۲- کار های قدرت اثبات مانند کشش و دستگاه های ماشینی
۳- کار های گشتاور متغیر مانند فن و پمپ

ارسال نظر

مشاوره واتساب