کاهنده برق 100 آمپر سه فاز KMB

بانک خازن ارزان قیمت

کلیک کنید=>> بانک خازن ارزان قیمت

کلیک کنید=> فروش بانک خازن ارزان قیمت

بانک خازن ارزان قیمت
بانک خازن ارزان قیمت

بانک خازن ارزان قیمت

بانک خازنی مجموعه­ای از خازن­هایی است که به صورت سری یا موازی با یکدیگر برای ذخیره انرژی الکتریکی به یکدیگر وصل می­شوند. سپس بانک حاصل برای خنثی کردن یا تصحیح تاخیر ضریب توان یا تغییر فاز در منبع تغذیه متناوب (AC) استفاده می­شود. آنها همچنین می­توانند در منبع تغذیه جریان مستقیم (DC) مورد استفاده قرار گیرند تا ظرفیت جریان موج دار منبع تغذیه یا افزایش مقدار کلی انرژی ذخیره شده افزایش یابد.

معمولاً از فیوزها برای محافظت از واحدهای خازن استفاده می­شود و ممکن است در داخل واحد خازن، روی هر عنصر یا خارج از واحد قرار داشته باشند.


بانک­های خازن ممکن است ستاره یا دلتا باشند. بانک­های متصل به دلتا معمولاً فقط در شبکه­ های توزیع MV و در تاسیسات LV استفاده می­شوند.

به طور معمول در صنعت به دلیل وجود موتور های الکتریکی خاصیت  سلفی وجود دارد و همانطور که می دانید این خاصیت سلفی باعث پایین آمدن ضریب قدرت شبکه می شود که نتیجه آن این است که مقداری از جریان که مصرف کننده از شبکه میگیرد ،غیر مفید باشد و مصرف نشود و این جریان غیرکارآمد ، به صورت مرتب بین شبکه و سلف ، که در موتور استفاده شده ، رد و بدل می شود.

البته این به این معنی نیست که بخواهیم این جریان را با خازن گذاری حذف کنیم نه , این جزو ماهیت و ذات سلف است که مقداری از انرژی را به صورت میدان در خود ذخیره و در نیم سیکل بعد به شبکه پس دهد .

ما برای رفع مشکل همراهی جریان غیر مفید و جریان مفید ، این دو جریان را با موازی کردن خازن رفع می کنیم به این صورت که جریان غیر مفید به جای اینکه از ابتدای شبکه به سمت مصرف کننده برود ، از سمت خازن و مسیر کوتاه که باعث اتلاف توان نشود به سمت سلف می آید.همانطور که میدانید سلف و خازن با هم ۰۹ درجه اختلاف فاز دارن و به همین دلیل جریان هم مدام بین سلف خازن رد و بدل می شود.

وظایف بانک خازنی

در سیستم توان، توانی که ما مصرف می­کنیم ترکیبی از دو نوع توان است، یکی توان فعال (P) و دیگری توان راکتیو (Q). به عنوان مثال، برای اجرای یک فن برقی ما هم به انرژی فعال و هم به نیروی واکنش پذیر احتیاج داریم. توان فعال وظیفه چرخش فن و توان واکنشگر وظیفه مغناطیس شدن میدان را بر عهده دارد، اما گاهی اوقات موقعیت­های بسیاری به وجود می­آیند، در آنجا که بار توان واکنش پذیری بیشتری نسبت به مقدار مورد نظر مصرف می کند.

هنگامی که تقاضای توان راکتیو فراتر از مقدار مورد نظر افزایش یابد، احتمال افت ولتاژ در انتهای بار وجود دارد، از آنجا که از طرف تولید کننده قادر به تأمین مقدار زیادی از انرژی واکنشی (P) نیست، اگر این ولتاژ از زیر یک سطح مشخص معین پایین بیاید، احتمال قطع برق وجود دارد و ممکن است منجر به Black Out  شود.

بنابراین برای پیشگیری از این مشکل به کمک بانک خازنی، قدرت واکنشی اضافی به بار تأمین می­شود، که باعث کاهش بار در ایستگاه تولید می­شود.

بانک­های خازنی بر روی همان تئوری کار می­کنند که یک خازن واحد انجام می­دهد. آنها برای ذخیره انرژی الکتریکی، با ظرفیت بیشتر از یک دستگاه واحد، طراحی شده ­اند. خازن منفرد از دو هادی تشکیل شده است که توسط یک ماده دی الکتریک یا عایق جدا می­شوند.

هنگامی که جریان از طریق رسانا فرستاده می­ شود، یک میدان الکتریکی که ماهیت ایستا دارد در دی الکتریک ایجاد می­شود که به عنوان انرژی ذخیره شده عمل می­کند. دی الکتریک به گونه‌ای طراحی شده است که مقدار مشخصی از نشت از پیش تعیین شده را به وجود آورد و به تدریج انرژی ذخیره شده در دستگاه را که یکی از تفاوت­ های بزرگتر بین خازن و باتری است، از بین می برد.

کلیک کنید=> فروش بانک خازن ارزان قیمت

ارسال نظر

مشاوره واتساب