کاهنده مصرف برق کولر آبی

کلیک کنید==> خرید کاهنده مصرف برق کولر آبی

کلیک کنید==> فروش کاهنده مصرف برق کولر آبی

کاهنده مصرف برق کولر آبی
کاهنده مصرف برق کولر آبی

کاهنده مصرف برق کولر آبی

انواع کولر آبی و عملکرد آن

برای بررسی کولر آبی و عملکرد آن به طور کامل به ویژگی ها و مشخصات فنی این محصولات پرداخته ایم. همانطور که اشاره شد استفاده از کولر آبی دارای قدمت طولانی در کشور ما می باشد. این سری از تجهیزات سرمایشی از سیستم ساده ای برای ایجاد هوای خنک بهره می برند، به این صورت که از یک اتاقک فلزی تشکیل شده و اطراف آن را واسط های تبخیری احاطه کرده اند. آب مورد نیاز برای فرایند تبخیر و ایجاد سرما از طریق الکتروپمپ به سه راهی و ناودانی های موجود در سقف اتاقک کولر منتقل می شود، و در نهایت روی پوشال ها می ریزد.

با روشن شدن موتور، فن دمنده و پروانه شروع به چرخیدن کرده و به این ترتیب آب روی پوشال ها تبخیر می شود. با تبخیر شدن آب مقداری هوای خنک ایجاد می شود که از طریق دریچه ی خروجی کولر به فضای داخلی هدایت می گردد. و این چرخه به طور کامل در جریان است که هوایی خنک و مطبوع را تامین نماید.کولر آبی حین عملکرد مقداری رطوبت نیز در محیط ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود که در مناطق جغرافیایی با آب و هوای مرطوب و شرجی از این مدل سیستم تهویه مطبوع برای ایجاد هوای خنک در محیط استفاده نشود. می توان گفت که کولر آبی در مناطق گرمسیری و معتدل بیشترین کارایی را دارند.

انواع مدل های کولر آبی

بعد از بررسی کولر آبی و عملکرد آن به معرفی انواع مختلف این سری از سیستم های تهویه مطبوع پرداخته ایم. به طور معمول کولر آبی با موقعیت نصب و اندازه های مختلف تولید و ارائه می شود. از این سری تجهیزات برودتی می توان در ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی به منظور تامین هوایی مطبوع و خنک بهره مند شد. کولر آبی در مدل های ثابت و متحرک تقسیم بندی می گردد.

کولر آبی های متحرک یا قابل حمل به طور معمول در ابعاد و حجم کوچک تری ساخته می شوند. علت نامگذاری این دسته از کولر های آبی به این دلیل است که براحتی می توان آنها را حمل و جابه جا نمود. کولر آبی متحرک در بازار به عنوان پرتابل نیز شناخته می شوند. محل نصب کولر آبی پرتابل در اتاق و فضای داخلی ساختمان می باشد، و محل قرار گیری آنها روی میز و پایه های چرخدار است.

کولر آبی های ثابت به طور عمده در ابعاد و حجم های بزرگتر تولید و در بازار موجود می باشند. به همین دلیل این سری از سیستم هایی مطبوع به طور ثابت در محلی نسب می شوند. محل قرار گیری کولر آبی های ثابت در پشت بام، حیاط و یا تراس ساختمان می باشد، که به وسیله ی کانال کشی هوای خنک ایجاد شده را به محیط داخلی منتقل می کنند.

ظرفیت هوادهی این مدل کولر آبی به طور معمول به نوعی است که می توان همزمان چند اتاق از یک واحد ساختمانی را پوشش داد. این دسته از کولر آبی توانایی ایجاد هوای خنک در فضاهایی با حداکثر متراژ ۲۰۰ متر را دارا می باشند.

یکی دیگر از مدل های ارائه شده کولر آبی، نوع صنعتی آن می باشد. در ساختمان های صنعتی و فضاهایی با متراژ بالاتر به منظور خنک کردن محیط، به توان سرمایشی بالاتر نیازی هست. به همین منظور سازنده های فعال در این زمینه کولر آبی صنعتی را با ظرفیت هوادهی بسیار بالاتری تولید و عرضه می نمایند. بیشترین کاربرد کولر صنعتی در سالن های ورزشی، سوله های صنعتی و دیگر اماکن عمومی با متراژ بالا می باشد.

ارسال نظر

مشاوره واتساب